Škola pomáhá

2014

Rok 2014 byl velmi nabitý. Na jaře jsme ukázali kostel našim malým capartům, kteří navštěvují školní družinu kostel okolo kterého každý den chodí na obědy. Děti byly velmi zvědavé a vyptávaly se na vše možné. Na rozloučenou od nás dostaly krásná pexesa na památku. Za několik týdnů už se k nám s chutí přidaly, když jsme hrabali zahradu.

Založili jsme veřejnou sbírku ve prospěch kostela, která hned obdržela cenu veřejnosti Institutu PROPAMÁTKY, spojená s odměnou 20 000 Kč. Také jsme zažádali o první granty na obnovu přilehlého hřbitova. Na zkoušku jsme udělali připomenutí velikonočních tradic. Pustili jsme se do vyčištění schodiště od nánosů. Nyní si může každý prohlédnout, krásné kamenné dílo našich předků. Také jsme na Wikipedii rozšířili článek o Vroutku, a vytvořili článek o kostele a Budíčku.

V červnu jsme získali cenu Člověka v tísni – Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí. Nominoval nás pan farář za aktivity, které pro kostel děláme. Velmi nás to potěšilo! Odměnou za to nám byla studijní exkurze do Norska.

Noc kostelů nám ozvláštnil vyprávěním o historii kostela a Vroutku pan Karl Kostinek, vroutecký rodák žijící v Mannheimu. Na Vánoce jsme opět uspořádali předávání Betlémského světla, vánoční tradice pro malé i dospělé zakončené Půlnoční mší na Štědrý den.

 

 

Další fotky z brigád najdete na našem Facebooku

Comments are closed